Financiële informatie, links en rekenmodules
maandag 20 mei 2024

FNV in beweging op volle kracht vooruit

dinsdag 09 oktober 2012 / Redactie / geen reacties

De FNV in beweging was maandag 8 en dinsdag 9 oktober bijeen in Rotterdam om te besluiten over belangrijke veranderingen in de nieuwe vakbeweging.

Voorzitter Edwin Bouwer is erg tevreden over de uitkomst. "Het is positief dat er eindelijk knopen doorgehakt zijn. Er is nu duidelijk een keuze gemaakt voor vakbondswerk op basis van beroep of sector, hierdoor kun je veel dichterbij je leden staan. FNV KIEM blijft herkenbaar als de vakbond
voor de creatieve sector. Juist die eigenheid van de diverse bonden is belangrijk. We moeten nu volle vaart vooruit. Onze leden hebben ons nu heel hard nodig. Zowel met alles wat in Den Haag gebeurt als op de werkvloer. Daadkracht is nu gevraagd en dat zal FNV KIEM dan ook tonen."

Juist nu samen sterk
Ton Heerts, voorzitter FNV/de nieuwe vakbeweging: `We komen van ver. Daar hoeven we niet omheen te draaien. Alle aangesloten bonden hebben hard moeten werken om zover te komen. We hebben deze belangrijke besluiten eerder genomen dan gepland, omdat tempo noodzakelijk is en we juist nu samen
sterk moeten staan. Hiermee staan de fundamenten van de nieuwe vakbeweging als een huis. De grote bonden gaan herkenbare sectoren formeren. Deze leden zijn dan rechtstreeks lid van de koepelorganisatie. We hebben een nieuwe structuur voor de vakbeweging van de toekomst. En nog deze maand komt
het hoogste democratisch orgaan van de vakbeweging bijeen: het ledenparlement.'

Structuur en stappenplan
De voorzitters van de aangesloten bonden verenigd in de federatieraad hebben dinsdag hun akkoord gegeven voor de nieuwe structuur en het stappenplan naar de nieuwe vakbeweging. In mei 2013 wordt het formele congresbesluit genomen. Nadat de leden zich via congressen en bondsraden hebben kunnen
uitspreken over dit voornemen.

In de nieuwe structuur is er plek voor verschillende vormen van deelname aan de nieuwe vakbeweging: specifieke bonden die hun zelfstandigheid bewaren en nieuwe sectoren die ontstaan door opsplitsing van grote bonden.

Zo kunnen leden in de toekomst zelf kiezen of ze lid willen worden van een bond of rechtstreeks van de koepel. Allen dragen op hun eigen wijze bij aan de koepelorganisatie. Hier worden de sectoroverstijgende zaken geregeld op lokaal, nationaal, Europees en internationaal niveau.

Het algemeen bestuur bestaat uit een voorzitter en 16 bestuursleden. Zeven leden, inclusief de voorzitter, vormen samen het dagelijks bestuur. De overige bestuursleden worden door het ledenparlement gekozen op basis van een profiel. In die profielen moeten alle sectoren en doelgroepen, zoals
jongeren en zzp`ers, zich vertegenwoordigd zien.

In de overgangsperiode tot mei 2015 krijgt het algemeen bestuur zwaarwegend advies van de transitieraad. Hierin nemen alle deelnemers aan de nieuwe vakbeweging plaats. In het ledenparlement, dat 100 leden zal tellen, krijgen de leden meer directe zeggenschap.

Gewoon goed werk
Heerts: `De weg die voor ons ligt is helder. We gaan met z'n allen hard aan de weg timmeren om op dat stevige fundament het huis van de vakbeweging op te bouwen. Om op nieuwe en vernieuwende wijze dat te doen waar we voor zijn opgericht: de belangen van onze leden zo goed mogelijk behartigen.
Dat doen we van onder tot boven, van de werkvloer tot aan de nok, op lokaal niveau, daar waar nodig op centraal-nationaal niveau en ook Europees en internationaal. De FNV is in beweging voor gewoon goed werk.'

IFrame
Tweet
Share
Print deze pagina

Meer nieuwsberichten

* 09-10-12 Wat betekent de btw-verhoging voor btw-plichtigen?
* 09-10-12 FNV in beweging: van flex naar vast
* 03-10-12 "Vermogensbeheerders houden de pensioenkosten hoog"
* 03-10-12 Platform Makers komt door in Den Haag

Thema's

*

De Nieuwe Vakbeweging

dinsdag 20 december 2011

FNV gaat op in nieuwe herkenbare vakbeweging dichtbij mensen. De FNV zal opgaan in een nieuwe vakvereniging - met verschillende vakorganisaties - die dichtbij mensen staat en herkenbaar is. Diversiteit en pluriformiteit, kenmerkend voor huidige arbeidsverhoudingen, worden de
uitgangspunten. De ambitie is om een vormende kracht te zijn in de verander... Lees verder

Reacties

Naam *
_____________________

Reactie *
_________________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________________


[ Reageer ]


Categorieen

* Algemeen nieuws
* Blog
* Grafimedia & Techniek
* Kunst & Podium
* Entertainment & Media

archief

* 2012 Oktober September Augustus Juli Juni Mei April Maart Februari Januari
* 2011 December November Oktober September Augustus Juli Juni Mei April Maart Februari Januari
* 2010 December November Oktober September Augustus Juli Juni Mei April Maart Februari Januari
* 2009 December November Oktober September Juni

twitter

* 09-10-12 11:36

Kunstenaars gezocht met problemen met inkoopvoorwaarden gemeenten. #fnvkiem t.co/3cabxMGB
* 09-10-12 11:09

Koninklijke BDU schrapt vijftig banen. t.co/vxMQ2F0S
* 09-10-12 09:55

@erwissel @BernardvanIren Neem via een direct message contact op met onze bestuurder Bernard van Iren.

Online

FNV KIEM op Twitter FNV KIEM op Facebook FNV KIEM op LinkedIn

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Vragen over werk en inkomen? Bel 0900 36 854 36
Mobiel | Contact | Lid worden | Privacy statement | Disclaimer | Cookie wetgeving | (c) FNV KIEM

Overig nieuws

Hoe weet je dat je niet te veel voor een woning betaalt? Volg De Gouden Tips voor het kopen van een woning